top of page

Od 01 stycznia 2020 mikrorachunek podatkowy

Zaktualizowano: 6 lis 2019


1 stycznia 2020 r. zmieniają się zasady wykonywania przelewów z tytułu PIT, CIT i VAT.

Co się zmienia? Od 1 stycznia przelew z tytułu PIT, CIT i VAT zlecisz na indywidualny rachunek podatkowy, tzw. mikrorachunek podatkowy.

Jak uzyskasz numer mikrorachunku? Numer rachunku wygenerujesz za pośrednictwem generatora na stronie https://www.podatki.gov.pl.

Podaj: • swój PESEL, w przypadku osoby fizycznej lub • NIP w przypadku organizacji. Jeśli nie posiadasz NIPu lub PESEL, to należność podatkową zlecisz na mikrorachunek podatkowy swojego urzędu skarbowego. Numer znajdziesz w obwieszczeniu ws. wykazu rachunków bankowych urzędów skarbowych.

Pamiętaj! Nie korzystaj z numerów mikrorachunków pozyskanych na innych stronach internetowych niż www.podatki.gov.pl , czy otrzymanych poprzez e-maile lub sms – to może być próba wyłudzenia.

Co z dotychczasowymi rachunkami? Aktualne rachunki urzędów skarbowych do wpłat PIT, CIT i VAT będą aktywne do 31 grudnia 2019 r., po tym terminie zlecaj przelewy na mikrorachunek podatkowy. Przelewy na stare rachunki US (w tym zlecenia stałe i przelewy z przyszłą datą realizacji) zlecone:  - z datą wykonania do 31 grudnia 2019 r. - zrealizujemy - z datą wykonania po 1 stycznia 2020 r. – odrzucimy 2 stycznia 2020 r.

10 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page