top of page

Nowe wnioski na PUE ZUS w związku z rozwiązaniami tzw. Tarczy Antykryzysowej 3.0


Nowe rozwiązania wprowadzone ustawą z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 tzw. „Tarcza antykryzysowa 3.0”, spowodowały konieczność wprowadzania zmian w niektórych wnioskach o wsparcie z ZUS.


Od 26 maja na portalu PUE ZUS zostały udostępnione:

 nowe wersje wniosków dla osób ubiegających się o:

  • świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność (wniosek RSP-D) w sekcji V wniosku zmieniliśmy treść oświadczenia dotyczącego daty rozpoczęcia prowadzenia pozarolniczej działalności – data została zmieniona z 1 lutego 2020 r. na 1 kwietnia 2020 r.

  • zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek (wniosek RDZ) we wniosku uwzględniliśmy nowe grupy osób, które mogą ubiegać się o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za określone okresy oraz dodaliśmy niezbędne oświadczenia.

Ważne! ZUS przypomina, że wnioski dotyczące wsparcia z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej można składać:             

Dodatkowo na PUE ZUS została  dodana możliwość podglądu szczegółów wniosków o świadczenie postojowe. Funkcja ta jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski typu RSP-D, RSP-DK, RSP-C i RSP-CK. Informacje są prezentowane w zakładce Ubezpieczony, Świadczeniobiorca i Płatnik w bocznym menu [Dokumenty i Wiadomości] w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”.Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page